site.btaАдриан Андреев се класира за четвъртфиналите на турнир по тенис от сериите "Чалънджър" в Порто

снимка: БТА, архив

Адриан Андреев се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис от сериите "Чалънджър" на червени кортове в Порто (Португалия) с награден фонд 74 825 евро.

Шестият поставен Андреев надигра във втория кръг унгареца Мате Валкус с 6:4, 6:2 за 77 минути.

Българинът записа серия от пет гейма в първия сет за преднина от 5:1. Валкус отговори с три поредни успешни гейма и намали до 4:5, но Адриан Андреев взе сета с 6:4.

Той натрупа аванс от 3:1 във втората част, унгарецът взе един гейм за 2:3, но Андреев спечели следващите три, а с това и мача.

Съперник на българския тенисист в спора за достигане до полуфиналите ще бъде победителят от срещата между израелеца Даниел Цукиерман и Йонас Форейтек от Чехия.

По-късно днес Адриан Андреев ще играе в първия кръг на двойки в Порто в тандем с Николас Санчес Искиердо от Испания. Двамата ще се изправят срещу Давид Хорда Санчис (Испания), който Андреев победи в първия кръг на сингъл и Ерги Киркин (Турция).

Друг българин Александър Донски отпадна на старта в надпреварата при двойките.

Донски и Тиаго Перейра (Португалия) загубиха с 2:6, 4:6 от Сидхант Бантия (Индия) и Тенисън Уайтинг (САЩ).

Към 16:27 на 28.08.2024 Новините от днес