site.btaПет отбора от Висшата лига си осигуриха класиране за третия кръг в турнира за Купата на лигата в Англия

снимка: Peter Byrne/PA via AP

Елитните Евертън, Лестър, Брайтън, Фулъм и Кристъл Палас преодоляха втория кръг на турнира за Купата на лигата в Англия и продължава напред към 1/16-финалите.

Евертън се наложи с 3:0 като домакин на четвъртодивизионния Донкастър Роувърс с попадение на Дуайт Макнийл в 53-ата, Илиман Ндиайе в 74-ата и на португалеца Бето в 83-ата минута.

Лестър Сити се справи с четвъртодивизионния Транмиър Роувърс с 4:0 като домакин, а Брайтън отстрани тима от третото ниво на английския футбол (Лига Едно) Кроули Таун също 4:0 като домакин.

Отборът на Фулъм победи третодивизионния Бирмингам с 2:0 като гост с голове на Раул Хименес в десетата минута от дузпа и на Джей Стансфийлд четири минути по-късно.

Футболистите на Кристъл Палас нямаха проблеми срещу Норич от Чемпиъншип и постигнаха успех с 4:0 като домакини.

С две попадения се отличи френският нападател Жан-Филип Матета, който се разписа в 57-ата и 68-ата минути, вкарвайки втори и третия гол за Кристъл Палас.

Към 10:15 на 28.08.2024 Новините от днес