site.btaТопалова стартира с успех на турнир по тенис в Нидерландия

Топалова стартира с успех на турнир по тенис в Нидерландия
Гергана Топалова Снимка: БТА/архив

Гергана Топалова се класира за втория кръг на турнира по тенис на клей в Олдензаал (Нидерландия) с награден фонд 40 хиляди долара.

Поставената под номер 6 българка се справи без особени затруднения с участващата с "уайлд кард" представителка на домакините Лус Ебелинг Конинг с 6:2, 6:1 за 69 минути. 24-годишната Топалова направи ключова серия от седем поредни гейма, с която взе първия сет и поведе с 3:0 във втория по пътя си към крайната победа.

За място на четвъртфиналите тя очаква победителката от двубоя между Сапфо Сакелариди (Гърция) и квалификантка.