site.btaГари Невил за Манчестър Юнайтед: "Головете се вкарват трудно без централен нападател"

AP Photo/Dave Thompson

Гари Невил заяви, че загубата на Манчестър Юнайтед с 1:2 срещу Брайтън се дължи на липсата на централен нападател в състава на "червените дяволи".

"Не бих казал, че Манчестър Юнайтед нямаше късмет. Да играеш без централен нападател е много трудно. Това се е случвало и преди с фалшива деветка, но в този случай трябва да има две крила, които да сменят своите места. Всички доста се раздадоха през първото полувреме. Мейсън Маунт и Бруно Фернандеш играха по-напред, докато Амад Диало и Маркъс Рашфорд бяха по фланговете. Играха добре, но това не доведе до нищо. Не е лесно да вкараш гол по този начин. Амад имаше шанс, трябваше да се справи по-добре. Трудно е да вкарваш голове и да играеш силно, ако нямаш добър централен нападател. Отборът има нужда от някой, който може да подсили защитата. Брайтън и Фулъм намериха сравнително лесни начини да се справят с Маунт и Бруно. Те са много добри играчи, не искам да говоря лошо за тях, но и знам, че Расмус Хойлунд е контузен. Мачът за Юнайтед реално започна едва след почивката, когато Джошуа Зиркзее влезе като резерва", написа бившият защитник на Манчестър Юнайтед в коментара си за Скай Спортс.

"Червените дяволи" загубиха драматично срещу Брайтън и имат три точки в два мача.

Гари Невил беше част от първия състав на Юнайтед в периода 1992-2011 година.

Към 14:19 на 27.08.2024 Новините от днес