site.btaС гол в 11-ата минута на добавеното време Байер Леверкузен спечели срещу Борусия Мьонхенгладбах и стартира успешно защитата на титлата си в Бундеслигата

снимка: Mönchengladbach/dpa via AP

Шампионът Байер Леверкузен спечели с късен гол с 3:2 като гост на Борусия Мьонхенглабах, за да започне новия сезон в Бундеслигата с победа.

През миналата кампания "аспинирите" впечатлиха, като отбеляза няколко късни и решаващи попадения по пътя към първата си титла в лигата и сезон без поражение в шампионата. И изглежда, че този късмет в последния момент се завръща за сезон 2024-2025.

Шампионите пропиляха преднина от 2:0, след като домакините изравниха 2:2, но Байер получи дузпа в 10-ата минута на добавеното време. Първоначалният удар на Флориан Вирц от бялата точка беше спасен от Йонас Омлин, но той беше най-съобразителен и при добавката направи 3:2.

Вирц отбеляза и втория гол за Леверкузен в 38-ата минута, увеличавайки преднината на гостите след попадението на Гранит Джака в 12-ата.

Гол на Тим Клайндинст за Борусия Мьонхенгладбах беше отменен след преглед със системата за видеоарбитраж (ВАР) малко преди почивката, след това точни бяха Нико Елведи в 59-ата и Клайндиенст в 85-ата, които направиха 2:2. Но нарушение на Ко Итакура срещу Амин Адли в наказателното поле доведе до дузпа, която донесе победата на шампионите.

Двубоят беше прекъснат за кратко, след като феновете хвърлиха димки на терена.

По-късно днес вицешампионът от миналия сезон Щутгарт гостува на Фрайбург, РБ Лайпциг излиза срещу Бохум, а Борусия Дортмунд срещу Айнтрахт Франкфурт. Рекордният шампион в Бундеслигата Байерн Мюнхен започва сезона с мач срещу Волфсбург в неделя.