site.btaБарселона спечели трудно срещу Атлетик Билбао в Примера дивисион

Барселона спечели трудно срещу Атлетик Билбао в Примера дивисион
AP Photo/Joan Monfort

Барселона се наложи трудно с 2:1 у дома срещу Атлетик Билбао в среща от втория кръг в Примера дивисион.

Голове на Ламин Ямал и Роберт Левандовски във всяко от двете полувремена осигуриха втори пореден успех в полза на каталунците през сезона.

Испанският национал Ямал откри головата сметка в 24-ата минута на мача, а до края на първото полувреме двата отбора имаха претенции за неотсъдени дузпи.

Три минути преди почивката Атлетик върна интригата в двубоя на олимпийския стадион след попадението на Оиан Сансет от 11-метров наказателен удар, отсъден за нарушение на Пау Кубарси в наказателното поле срещу Алехандро Беренгер.

В 57-ата минута шут на Роберт Левандовски срещна гредата, а голмайстор номер 1 на полския национален отбор осигури успеха за Барса с точния си удар четвърт час преди края на редовното време след центриране на Педри и несполучлив опит за изчистване на защитата на гостуващия тим.

Атлетик Билбао има само една точка след първите си два двубоя през кампанията.

Барса няма нито едно поражение срещу баските в последните си 23 мача пред собствена публика.

По-късно в събота са двубоите Хетафе-Райо Валекано и Еспаньол-Реал Сосиедад. В неделя са останалите четири мача от втория кръг в испанското първенство, включително и домакинството на Реал Мадрид срещу Валядолид.

Към 00:16 на 25.08.2024 Новините от днес