site.btaСелта Вига направи пълен обрат срещу Валенсия в мач от Ла Лига

Селта Вига направи пълен обрат срещу Валенсия в мач от Ла Лига
Снимка: AP Photo/Lalo R. Villar

Отборът на Селта Виго спечели домакинството си срещу Валенсия с 3:1 в мач от втория кръг на испанската Ла Лига. ;

Галисийците направиха пълен обрат, след като Диего Лопес бе извел гостите от Валенсия напред в резултата още в 14-ата минута с удар с глава отблизо след дълго разиграване.

В 23-ата минута Оскар Мингеса изравни след асистенция на звездата на Селта Яго Аспас и от въздуха стреля точно под напречната греда.

Пет минути по-късно самият Аспас направи пълен обрат - 2:1 в шут в левия ъгъл. Капитанът на домакините можеше да реши всичко от дузпа в добавеното време на първата част. Аспас обаче стреля технично в левия ъгъл и националът на Грузия Георги Мамардашвили хвана топката, като запази интригата в срещата.

В 60-ата минута Фран Белтран от Селта получи топката в наказателното поле и стреля без колебания, като се получи много красив гол в горния десен ъгъл на вратата.

В 82-рата минута Рафа Мир от Валенсия можеше да върне едно попадение, но ударът му с глава срещна десния стълб.

С този успех Селта Виго излезе на първо място във временното класиране в пълен актив от 6 точки. Валенсия е на обратния полюс е и на последна позиция без точки и с голова разлика 2:5 след поражение на старта и от Барселона.

Към 00:09 на 24.08.2024 Новините от днес