site.btaЗахари Сираков: „Доволен съм, че взехме комфортна преднина преди реванша“

Захари Сираков: „Доволен съм, че взехме комфортна преднина преди реванша“

Старши треньорът на Лудогорец Захари Сираков бе доволен от победата с 4:0 над Петрокуб в първи плейофен сблъсък от Лига Европа.

„Доволен съм от първото полувреме. Второто полувреме имахме и нашите кризисни моменти. Радващото е , че не допуснахме и вкарахме два гола. Играха момчетата до самия край. Търсихме максимума и поздравявам играчите си, че се представиха супер.

Затова бяха продиктувани и смените. Играем мачове през три дни. Нареси имаше вирус и сам поиска смяната си. Доволен съм, че взехме комфортна преднина преди реванша. Петрокуб не е случаен отбор и поздравявам техния треньор, че ги учи да играят футбол”, започна Сираков.

„Ще направим всичко възможно момчетата да подходят сериозно за реванша. Има още какво да се иска от играта ни. Когато пресираме, не презираме всички и там виждаме проблеми. Радващо е, че се опитваме да играем комбинативен футбол. В мача с Левски не се получаваше много.

Вдигнахме настроението в отбора след загубата от Карабах. В спорта има и загуби, момчетата са професионалисти. Най-важно е как ще се изправим след загуба. Ние го показахме, че успяхме бързо. Поздравявам всички, както и всички в клуба ,че успяхме да вдигнем момчетата след загубата“, завърши Захари Сираков.

Към 02:20 на 23.08.2024 Новините от днес