site.btaЙънг Бойс, Спарта Прага и Залцбург взеха преднина след първите срещи в плейофния кръг на Шампионска лига

Bo Amstrup/Ritzau Scanpix via AP

Йънг Бойс, Спарта Прага и Залцбург взеха аванс след първите срещи от плейофния кръг за групите на Шампионска лига по футбол.

Швейцарският шампион Йънг Бойс победи у дома с 3:2 Галатасарай. Домакините  поведоха до почивката с два гола на Жоел Монтейро, а турският тим изравни с две попадения на резервата Миши Батшуай в рамките на 6 минути през второто полувреме.

В 84-а минута реферът отсъди дузпа за Йънг Бойс и даде втори жълт картон за игра с ръка на играча на Галатасарай Абдюлкерим Бардакджъ. От бялата точка Филип Угринич реализира победния гол за швейцарския тим.

РБ Залцбург спечели с 2:0 като гост на Динамо (Киев) и взе солиден аванс преди реванша. Двубоят се игра в Люблин, Полша.

Нене Доржелес откри резултата в 29-а минута, а Мориц Кряергор вкара от дузпа за 2:0 в 50-а минута.

Чешкият шампион Спарта (Прага) също спечели с 2:0 при гостуването на Малмьо.

Йенс Ларсен си вкара автогол в 30-а минута, а Матей Ринеш добави втори гол за Спарта в 88-а минута и чехите са фаворит за реванша след седмца в Прага.

Отборите на Мидтиланд и Слован (Братислава) завършиха наравно 1:1 и оставиха развръзката за втория мач.

Сесар Блекман откри за словаците, а Едуард Чилуфия изравни за Мидтиланд в 79-а минута.