site.btaЕрика Андреева отстрани водачката в схемата Даниел Колинс и стана първата четвъртфиналистка на турнира по тенис в Монтерей

Ерика Анреева / снимка: АП/Jean-Francois Badias

Рускинята Ерика Андреева стана първата четвъртфиналистка на турнира по тенис на твърда настилка в мексиканския град Монтерей с награден фонд от 922 хиляди долара.

В двубой от втория кръг 20-годишната Андреева осъществи обрат срещу номер 1 в схемата Даниел Колинс от САЩ и я елиминира след 1:6, 6:3, 6:3 за час и 52 минути игра.

Колинс взе лесно първия сет и изглеждаше, че няма да има проблеми да спечели мача срещу намиращата се със 78 позиции зад нея в ранглистата Андреева, но допусна ранен пробив във втория сет, който окрили играта на рускинята.

Андреева поведе с 3:0 гейма и така и не допусна повече да загуби подаването си. Решителния си удар тя нанесе в края на третия сет, когато направи два пробива, за да стигне до успеха с 6:3.

Останалите мачове от програмата на турнира, които се играха тази нощ, бяха от първия кръг.

Само за 50 минути чехкинята Линда Носкова надигра квалификантката от Узбекистан Анна Данилина с 6:0, 6:1 и във втория кръг ще срещне Сию Ван. Китайката също мина безпроблемно през първото препятствие в лицето на германката Татяна Мария след 6:0, 6:3.

В друг по-интересен мач, предложил сблъсък между две мексиканки, Рената Сарасуа победи Виктория Родригес с 6:1, 6:4. Във втория кръг първата ракета на Мексико в дамския тенис ще играе с рускинята Екатерина Александрова, която е номер 3 в схемата и почива в първия кръг.

Към 12:18 на 21.08.2024 Новините от днес