site.btaШуменският шахматист Християн Илиев завърши десети на Европейското първенство по блиц за младежи, Петя Караиванова е пета при девойките

Християн Илиев. Снимка: кореспондент на БТА в Шумен Антоний Димов/архив.

Шахматистът Християн Илиев завърши десети на Европейското първенство по блиц за младежи и девойки, проведено в чешката столица Прага.

Състезателят на Спортния клуб по шахмат "Шумен" спечели 11 точки в изиграните 18 кръга в турнира за шахматисти до 18 години. Шампион стана Ян Климковски от Полша с 15 точки в актива си.

При шахматистите до 14 години на  Европейско първенство по блиц друг шуменски състезател Еге Есмер завърши 56-и със 7,5 точки.

Най-силно класиране от българските състезатели записа Петя Караиванова. При девойките до 18 години тя зае пето място с 11 точки. Шампионка стана Александра Шведова от Италия с 15 точки.

Както БТА съобщи Християн Илиев завърши на 30-о място на Европейското първенство по ускорен шахмат за младежи. На състезателя предстои и участие на Световно първенство по шахмат за младежи по-късно през годината.

Към 21:19 на 20.08.2024 Новините от днес