site.bta Български състезатели спечелиха три медала от международен турнир по спортни танци в Германия

снимка: Личен архив

Мартина Кондаклиева и Кристиян Дончев постигнаха исторически успех за България, след като спечелиха три медала на един от най-големите турнири по спортни танци German Open Championship (GOC) в Щутгарт.

Никога досега българска двойка не е печелила медали на този турнир и в трите дисциплини. Постигнаха го Кондаклиева и Дончев в категория Junior 1, които станаха шампиони в дисциплината комбинация от 10-те танца и в стандартните танци, а освен това взеха бронзов медал в латиноамериканските.

От следващата година двамата навлизат в по-горната категория Junior 2, където ще се борят и за световната титла. Треньори на двойката са Христо Христов от КСТ Фен 2011 (Пловдив) и Андрей Тодоров КСТ Бургас 1975.

Към 18:17 на 20.08.2024 Новините от днес