site.btaКристиан Нвачукву донесе минимален успех на Ботев (Пловдив) при символичното гостуване на Хебър (Пазарджик)

Кристиан Нвачукву отбеляза единственото попадение във вратата на Петър Дебърлиев / Снимки: Кореспондент на БТА в Пловдив Боян Ботев

Първенство на България по футбол, среща от петия кръг на Първа лига между отборите на Хебър (Пазарджик) и Ботев (Пловдив):

Хебър (Пазарджик) - Ботев (Пловдив) 0:1 (0:0)

голмайстори: 0:1 Кристиан Нвачукву 51

стадион: „Христо Ботев“, Пловдив

главен съдия: Васил Минев, гр. София

жълти картони: Георги Търтов, Божидар Пенчев, Николай Николаев (Хебър Пазарджик); Антонио Перера, Ивайло Видев (Ботев Пловдив)

състав на Хебър (Пазарджик): Петър Дебърлиев, Георги Търтов, Калоян Пехливанов (82 – Калоян Кръстев), Мартин Михайлов, Милен Гамаков, Божидар Пенчев (74 – Николай Николаев), Уилям Фонкеу, Атанас Кабов, Окрай Хамдиев (60 – Кристиан Андонов), Душан Вукович (77 – Георги Стайков), Набил Макни

състав на Ботев (Пловдив): Ханс Кристиан Бернат, Николай Минков, Йонас Там, Сирики Диабате, Константинос Балоянис (90+5 - Ивайло Видев), Янис Карабельов, Антонио Перера, Никола Илиев (67 – Самуел Акере), Кристиан Нвачукву (67 – Вини Трибуле), Ивелин Попов, Алекса Мараш (79 – Ехидже Укаки)

Ботев (Пловдив) записа трета победа от началото на новия сезон в Първа лига, след като „канарчетата“ надделяха с минималното 1:0 над Хебър (Пазарджик) в среща от петия кръг на шампионата. Единственото попадение в мача бе дело на Кристиан Нвачукву в 51-ата минута, а през първата част нигериецът уцели и греда. „Жълто-черните“ бяха символични гости на своя стадион „Христо Ботев“ в Пловдив, където Хебър трябваше да домакинства заради продължаващите ремонтни дейности по тревното покритие на стадион „Георги Бенковски“ в Пазарджик.

С успеха играчите на Душан Керкез събраха актив от 10 точки и се изравниха със Спартак (Варна) и Берое на втората позиция в класирането, като пловдивският тим е с мач по-малко в сравнение със "соколите" и със "заралии". Хебър пък регистрира четвърта загуба от началото на кампанията и със само 1 точка остава на 14-ото място в подреждането.

В 12-ата минута Николай Минков сбърка в собствената половина и това даде възможност на Набил Макни да шутира от дистанция, но ударът му премина високо над напречната греда.

„Канарчетата“ отговориха шест минути по-късно. Алекса Мараш проби по левия фланг, надбяга защитник в зелено и пусна успоредно подаване към непокрития Кристиан Нвачукву, който обаче от няколко метра стреля в напречната греда.

В 32-ата минута символичните домакини отново застрашиха вратата на Ханс Кристиан Бернат. След късо разиграване от корнер Атанас Кабов центрира остро към наказателното поле, където Уилям Фонкеу успя да засече, но стражът на „жълто-черните“ показа добър рефлекс и отрази с крак.

Минута след това пък Константинос Балоянис стреля коварно от около 22-23 метра, но на другата врата Петър Дебърлиев също бе на мястото си, за да се намеси решаващо.

В добавеното време на първата част Алекса Мараш бе изведен отляво в наказателното поле, но вратарят на Хебър бързо скъси дистанцията и не позволи да бъде преодолян. Така почивката дойде при нулево равенство.

Шест минути след началото на втората част Ботев поведе в резултата. Никола Илиев и Кристиан Нвачукву размениха двойно подаване, при което нигериецът бе изведен зад защитата на Хебър, финтира Дебърлиев и реализира в опразнената врата, за да даде аванс на своя тим – 0:1.

Две минути след това Мараш отново се откъсна сам зад защитата на „зелените“, но се засуети и завършващият му удар бе блокиран.

В 58-ата минута играчите на Веселин Великов пропуснаха чиста възможност да възстановят равенството. Набил Макни бе изпуснат от отбраната на Ботев при центриране от фаул, но от няколко метра не съумя да нанесе изстрел.

В 69-ата минута влезлият като резерва Кристиан Андонов получи на границата на наказателното поле и опита удар, който обаче бе слаб и неточен.

Минута преди края на редовното време на мача новото попълнение на Ботев Вини Трибуле можеше да реши всичко с втори гол, но от близка дистанция шутира над вратата.

В следващия кръг "канарчетата" посрещат Спартак (Варна), докато Хебър гостува на Левски.