site.btaГьозтепе на Станимир Стоилов измъкна точка от Фенербахче на Моуриньо

Гьозтепе на Станимир Стоилов измъкна точка от Фенербахче на Моуриньо
Снимка: Göztepe Spor Kulübü

Воденият от Станимир Стоилов отбор на Гьозтепе завърши наравно 2:2  срещу вицешампиона Фенербахче, чийто треньор е един от най-успешните специалисти в съвременния футбол Жозе Моуриньо.

В среща от втория кръг на турската Суперлига играчите на Стоилов губеха на полувремето с 0:2, но стигнаха до частичен обрат, като се добраха точката с гол в добавеното време.

Това бе второ равенство в елита за новака Гьозтепе, който се намира на осмото място.

Един Джеко откри резултата от дузпа в края на първото полувреме, а в добавеното минути на първата част Юсеф Ен Несири вкара втори гол за Фенербахче.

Корай Гюнтер върна един гол в 68-ата минута. В добавеното време Ромуло донесе точката за Гьозтепе с прецизен удар в долния десен ъгъл и хвърли в екстаз феновете в Измир.

"Беше труден мач и за двата отбора. Борихме се пред нашите фенове, за да ги зарадваме. Заслужавахме гола, който дойде в последната минута. Можеше и да спечелим, но времето не стигна. Показахме, че можем да обърнем мача дори и при 2:0", коментира Станимир Стоилов след мача.

Към 03:18 на 18.08.2024 Новините от днес