site.btaТежък сблъсък и травма на англичанина Анхел Гомес беляза победата на Лил над Реймс в Лига 1

снимка: Michel Spigler, архив

Отборът на Лил победи Реймс с 2:0 като гост в мач от първия кръг на френския футболен шампионат.

Двубоят ще бъде запомнен с инфарктната ситуация, при която пострада английският футболист на гостите от Лил Анхел Гомес. В 12-ата минута при тежък сблъсък между 19-годишния полузащитник на Рейм Амаду Коне и Гомес, футболистът на Лил падна на земята в безсъзнание, след като изглежда получи тежък удар в главата.

Последва бърза реакция на медицинския екип, а лекарите третираха близо половин час 23-годишния Гомес на терена, докато мачът бе прекъснат.

Коне получи директен червен картон, а по-късно бе видян да се моли за Анхел Гомес в съблекалнята. Английският полузащитник бе изнесен на носилка. Впоследствие от Лил съобщиха, че той е дошъл в съзнание в болницата.

Гостите от Лил поведоха с попадение на Бафоде Диаките в 30-ата минута на добавеното време на първата част, което се наложи заради инцидента с Гомес. Диаките отпразнува гола за 1:0, показвайки фланелката на пострадалия си съотборник.

В самия край на 34-минутното продължение на първото полувреме Диаките можеше да увеличи преднината на гостите, но пропусна при изстрела си с глава.

Футболистите на Лил все пак стигнаха до второ попадение в третата минута на добавеното време на двубоя, когато Джонатан Дейвид бе точен за 2:0.