- Славия: Велко Йеленкович, Мартин Георгиев, Цветелин Чунчуков
състави:
ЦСКА: Густаво Бусато, Тибо Вион, Християн  Петров, Лумбард Делова, Иван Турицов (46-Браян Кордоба), Марселино Кареасо, Джонатан Линдсет (78-Улаус Скаршем), Тобиас Хайнц (78-Петко Панайотов), Матиас Фаетон, Джейсън Локило (57-Сeйни Санянг), Годуин Коялипу
Славия: Светослав Вуцов, Ертан Томбак (87-Емил Стоев), Мартин Георгиев, Велко Йеленкович, Куентин Зеедорф, Кристиян Стоянов, Иван Минчев (77-Виктор Генев), Галин Иванов (88-Емил Мартинов), Денислав  Александров (64-Чунг Нгуен До), Карл Фабиен, Владимир Николов (64-Цветелин Чунчуков)

ЦСКА допусна трета загуба от началото на сезона след поражение с 0:1 от Славия в двубой от петия кръг на efbet Лига.

"Червените" бяха надиграни от "белите" и във втори пореден мач са унизени от съперника, след като това се случи и във Варна при поражението от Спартак с 0:3.

Очакванията отборът на Томислав Стипич да покаже по-добро лице бяха разбити на пух и прах още през първата част, когато съставът на Славия стигна до попадение и изпусна още 2-3 чисти ситуации.

Играчите на ЦСКА изглеждаха напълно незаинтересовани от случващото се на терена, действаха на ходом и за целия мач имаха едно голово положение, което националът на Гваделупа Матиас Фаетон пропусна.

Победата е първа за Славия срещу ЦСКА в шампионата от 2018 година насам.

Славия влезе по-мотивирано в мача и заслужено се оттегли с гол аванс на почивка, като това бе най-малкото, с което "червените" се отърваха.

Галин Иванов можеше да открие още в 6-а минута, но завърналият се след наказание вратар Густаво Бусато спаси.

В 12-а минута реферът Волен Чинков отсъди дузпа в полза на Славия за нарушение на Иван Турицов срещу Карл Фабиен. Зад топката застана Иван Минчев, който хладнокръвно реализира единствения гол в мача.

"Белите" продължиха да бъдат по-опасният отбор и в следващите минути, но пропуски направиха Владимир Николов и Галин Иванов.

В добавеното време Иван Минчев бе близо до втори гол след удар от фаул, но Бусато отново спаси.

Славия бе по-опасният отбор и в началото на второто полувреме. В 52-ата минута Иван Минчев получи добро подаване в наказателното поле, но не си поведе добре топката и Бусато улови.

Три минути по-късно Владимир Николов и Галин Иванов последователно опитаха удари, но отново Бусато бе на поста си и отрази.

ЦСКА създаде най-добрата си ситуация едва в 58-а минута, след като Тобиас Хайнц изведе Матиас Фаетон почти фронтално срещу вратата, но националът на Гваделупа отправи посредствен изстрел право в тялото на стража Вуцов.

Към 23:19 на 17.08.2024 Новините от днес