site.btaБерое нанесе четвърта поредна загуба на Крумовград в Първа лига

Берое нанесе четвърта поредна загуба на Крумовград в Първа лига
Леандро Годой реализира единственото попадение в срещата / Снимки: Кореспондент на БТА в Пловдив Боян Ботев

Първенство на България по футбол, среща от 5-ия кръг на Първа лига между отборите на ФК Крумовград и Берое (Стара Загора):

Крумовград – Берое - 0:1 (0:0)

голмайстор: 0:1 Леандро Годой 61

стадион: „Футболен комплекс „Никола Щерев - Старика“, гр. Пловдив

главен съдия: Красен Георгиев, гр. Варна

жълти картони: Даниел Оливейра, Патрик Луан, Лукас Сантана, Серкан Юсеин, Джунейт Али (Крумовград); Франко Рамос, Хуан Карлос Пинеда, Артур Мота, Стефан Гаврилов, Хуан Пабло Саломони (Берое)

състав на Крумовград: Янко Георгиев, Вячеслав Велев, Божидар Кацаров, Матей Шимич, Лукас Сантана, Джунейт Али, Ерол Дост (65 – Диего Рапосо), Даниел Оливейра, Серкан Юсеин, Патрик Луан, Наско Милев (65 – Матеус Енрике)

състав на Берое: Артур Мота, Ойер Сареги (67 – Кевин Сейхас), Франко Рамос, Хуан Пабло Саломони, Лучиано Скуадроне, Жорди Говеа, Стефан Гаврилов (84 – Викторио Вълков), Карлос Алгара, Хуан Карлос Пинеда, Винисиус Белоти (63 – Енцо Еспиноса), Леандро Годой

Отборът на Берое постигна трета победа от началото на сезона във футболната Първа лига, след като възпитаниците на Хосе Луис Ачиари стигнаха до минимален успех с 1:0 като гости на Крумовград в среща от петия кръг на шампионата. Единственото попадение в двубоя реализира Леандро Годой в 61-ата минута след асистенция на Винисиус Белоти.

По този начин „заралии“ вече имат 10 точки в актива си и временно се изравниха с тима на Спартак (Варна) на второто място в класирането, докато съставът на Крумовград регистрира четвърто поредно поражение и с 3 точки остава на 12-ата позиция в подреждането.

Още преди да бяха изтекли и 15 секунди игра Берое можеше да поведе в резултата. Веднага след започването на двубоя Хуан Карлос Пинеда получи на десния фланг и пусна успоредно подаване към Леандро Годой, чийто изстрел първоначално бе блокиран, а при добавката той стреля над напречната греда от близка дистанция.

Домакините отговориха в 14-ата минута. Серкан Юсеин центрира прецизно в наказателното поле, където Божидар Кацаров се извиси и засече с глава, но Артур Мота се разтегна максимално и успя да отклони топката, която след това срещна и гредата преди Хуан Пабло Саломони да изчисти.

В 25-ата минута гостите от Стара Загора опитаха заучено изпълнение на корнер, при което Леандро Годой получи на изгодна позиция, но ударът му от въздуха бе твърде неточен.

Осем минути след това Даниел Оливейра пробва далечен изстрел от близо 30 метра, който обаче премина покрай вратата на Артур Мота.

Втората част започна по-активно за домакините. В 48-ата минута стражът на Берое спаси точен шут на Серкан Юсеин от разстояние, а малко след това силен  удар на Вячеслав Велев прелетя над напречната греда.

В 56-ата минута Даниел Оливейра намери Патрик Луан с прецизно подаване в наказателното поле и нападателят на Крумовград успя да стреля с глава от трудна позиция, но Артур Мота показа отличен рефлекс и изби в корнер.

Пет минути по-късно обаче Берое бе отборът, който излезе напред в резултата. Хуан Карлос Пинеда демонстрира своята скорост с индивидуален рейд по десния фланг и след като преодоля трима футболисти в синьо центрира меко към Винисиус Белоти, който свали с глава към Леандро Годой, а аржентинецът завърши безкомпромисно в мрежата от близка дистанция - 0:1.

Играчите на Атанас Рибарски опитаха да отговорят и в 74-ата минута Патрик Луан бе близо до попадение след разбъркване в наказателното поле, но изстрелът му с десния крак не намери целта.

До края на срещата домакините потърсиха начин да избегнат поражението и в петата минута от добавеното време на мача Матеус Енрике стреля опасно от около 20 метра, но Артур Мота отрази и така запази аванса на своя тим.

Към 01:24 на 17.08.2024 Новините от днес