site.btaСтарши треньорът на Ботев (Пловдив) Душан Керкез е доволен от шестте мача в Европа, посочи червеният картон като основна грешка днес

Старши треньорът на Ботев Пловдив Душан Керкез.Снимка: кореспондент на БТА в Пловдив Боян Ботев (ПК)

Старши треньорът на Ботев (Пловдив) Душан Керкез заяви, че е доволен от представянето на футболистите си генерално в шестте мача от европейските турнири, като отделя единствено срещата с Панатинайкос от турнира Лига Европа като гости.

Днес пътят на пловдивчани в Европа приключи с поражение 0:2 от Зрински Мостар като гост в Босна и Херцеговина, въпреки победата с 2:1 у дома. Преди това канарчетата стартираха в Лига Европа, отстраниха там словенския Марибор, но след това Панатинайкос се оказа прекалено силен за тях.

"Червен картон и гол в края на първото полувреме са ситуациите, които не можеш да правиш в Европа. Няма значение, че няма как да скочим един метър. Нападателят Мулахусеинович скача много добре и не го направи само един път. Ние не можем, случва се – това не е грешка. Но червеният картон е. С 10 души в Европа е трудно, но имаше чисти ситуации за нас преди почивката. Разочарован съм от отпадането, но съм горд от представянето ни в Европа, може би с изключение на втория мач с Панатинайкос. В останалите показахме, че се развиваме във футбола като клуб. И това е. Не можем да очаквaме да бием постоянно от първия до последния мач. Сега вече ще се готвим за вътрешното първенство, започна Душан Керкез своя анализ на днешната среща.

"Преди първия мач казах, че разликата между двата отбора е, че те са играли в групите на Лигата на Конференциите. И когато един мач е балансиран 50 на 50, това наклонява. И не е само кой е млад и кой не е, а е важно кой е играл. Но ни ние можехме да стигнем до групите. Сега трябва да седнем и да мислим как да вървим напред. Това ще ни направи по-добри".

Но как Ботев – днес почти не създал голови ситуации, е могъл да излезе от ситуацията след 0:1 и човек по-малко до почивката. Керкез обяснява какво е говорил в съблекалнята: "Казах, че през втората част трябва да контролираме топката. Ние вкарахме гол, но се оказа засада. Променихме системата с трима защитници заради центриранията от страни. И бях сигурен, че ще имаме 1-2 шанса, което и стана. Но не успяхме да реализираме".

Изненадата в отбора на Ботев беше излизането от стартовия състав на Джеймс Eто’о, а вместо него започна Янис Карабельов. Дали е била контузия или друга причина? " Eто’о го загубихме заради контузия, заради нашия терен, на който тренираме. Сега какво да работя? Получи мускулна контузия отзад на крака. Но не се оплаквам, защото Янис Карабельов изигра много добър мач днес.

За да бъдем конкурентни на Лудогорец, Левски и ЦСКА обаче се нуждаем от нови футболисти. Вижте днес Зрински – те са осем пъти шампиони на страната си, а ние имаме две купи. Трябва да сме реалисти", завърши Керкез.

Към 02:34 на 16.08.2024 Новините от днес