site.btaСпортният арбитражен съд отхвърли жалбата на индийската състезателка по борба Фогат за дисквалификацията й на Олимпиадата в Париж

Винеш Фогат Снимка: Bradley Collyer/PA via AP

Спортният арбитражен съд (КАС) отхвърли жалбата на индийската състезателка по борба Винеш Фогат за дисквалификацията й на Олимпиадата в Париж, съобщи "Ройтерс".

Фогат се класира за финала в категория до 50 килограма на Игрите във френската столица на 7 август, когато в спора за златото трябваше да излезе на тепиха срещу американката Сара Хилдебранд. В премерването преди срещата, обаче, тя беше със 100 грама по-тежка от разрешеното, въпреки че не беше приемала храна с часове и беше прекарала дълго време в сауната, за да влезе в категорията.

В следствие на дисквалификацията Фогат беше заменена в мача за титлата от кубинката Юснейлис Гусман, която загуби с 0:3 точки от спечелилата златото Хилдебранд. Санкцията също така означаваше отнемане на сребърния медал на индийката, който тя  си беше осигурила с класирането за финала, заради което тя подаде и жалбата в КАС с искане среброто да бъде поделено между нея и Гусман.

29-годишната Фогат в емоционално съобщение след дисквалификацията заяви, че ще се оттегли от борбата.