site.btaБългарската щафета зае девето място в първия ден на Европейското първенство по модерен петобой в София

Мъжката щафета на България в състав Васил Топалов и Йордан Цветанов зае девето място на Европейското първенство по модерен петобой във възрастовата група до 22 години, което започна днес в зала Арена "София".

Шампиони станаха поляците Хуберт Скибяк и Мачей Климек, втори са италианците Едуардо Ветричини и Матео Бовензи, а бронзовите отличия са за украинците Роман Попов и Дмитрий Худенко.

Състезанията се провеждат в петте дисциплини на модерния петобой - обстикълс - минаване на препятствия, който замени конния спорт, фехтовка, стрелба, плуване, бягане.

Призьорите бяха наградени от генералния секретар на Българска федерация по модерен петобой Камелия Алексадрова и от президента на федерацията Андрей Кузманов.

На шампионата в София, който ще продължи до 18 август, участват общо 177 състезатели от 21 държави.

Утре е надпреварата за жени до 22 години, като България ще бъде представена от Никол Иванова и Кристина Денина.

Към 20:14 на 13.08.2024 Новините от днес