site.btaАбърдийн на Димитър Митов с нова победа и пълен актив в Шотландия

Абърдийн на Димитър Митов с нова победа и пълен актив в Шотландия
Снимка: БТА

Шотландският Абърдийн победи Сейнт Мирън с 3:1 в мач от втория кръг на Премиършип. Титуляр на вратата на домакините бе Димитър Митов и получи добри изяви за намесите си.

Пап Гей откри резултата за Абърдийн, но Тойоси Олисаня изравни за гостите в добавеното време на първата част. След почивката Абърдийн увенча по-добрата си игра с два гола - на Джейми Макграт и на Висенте Бесуйен.

След два изиграни мача Абърдийн е с пълен актив от 6 точки и е на втора позиция само заради по-лоша голова разлика от лидера и актуален шампион Селтик.

В третия кръг след две седмици Абърдийн ще бъде домакин на Килмърнок и има всички шансове да продължи серията си без загубена точка.

Към 22:10 на 11.08.2024 Новините от днес