site.btaСърбия спечели трета поредна олимпийска титла във водната топка за мъже след победа на финала срещу Хърватия

AP Photo/Luca Bruno

Ватерполистите на Сърбия спечелиха трета поредна олимпийска титла във водната топка за мъже.

Сърбите надиграха на финала в Париж състава на Хърватия с 13:11 (5:2, 3:3, 3:3, 2:3) и направиха требъл след успехите в Рио 2016 и Токио 2020.

Сърбия изигра гросмайсторски мача, поведе с три гола след първата част и поддържа тази разлика почти през цялото оставащо игрово време.

Хърватите откриха резултата с гол на Фатович, но Сърбия бързо обърна развоя и поведе след първата част с 5:2. До края Сърбия не изпусна контрола върху събитията в басейна и триумфира с трето олимпийско злато.

С три гола за Сърбия се отличи Милош Чук, по два добавиха Якшич и Дедович.

За хърватите най-резултатен бе Йерко Крагич с три гола.

В спора за бронзовите медали САЩ победи Унгария с 11:8 след изпълнение на дузпи.

Адриан Уайнберг направи 16 спасявания в редовното време и спаси удара на Винс Вигвари при дузпите, помагайки на американците да вземат бронза.

Това е първият медал за мъжете на САЩ във водната топка, откакто отборът загуби от Унгария на финала на Олимпийските игри в Пекин през 2008 г.

САЩ също спечелиха бронз последния път, когато Париж беше домакин на летните игри през 1924 г.

Бен Халок отбеляза два гола за ватерполистите на САЩ, които загубиха от Сърбия на полуфиналите.

Американците празнуваха бурно в басейна под съпровода на хита на Брус Спрингстийн - "Born in the U.S.A." в парижката Дефанс Арена.