site.btaТайванката Лин Ю-Тин разби носа на Юлия Шеремета и стана олимпийска шампионка по бокс

Лин Ю-Тин нямаше проблеми във финала с Юлия Шеремета и спечели олимпийската титла / снимка: АП/John Locher

Лин Ю-Тин от Тайван спечели олимпийската титла по бокс в категория до 57 килограма при жените.

Във финала Лин спечели с пълно съдийско единодушие - 30:27, 30:27, 30:27, 30:27, 30:27 срещу 20-годишната полякиня Юлия Шеремета.

Особена интрига в мача нямаше, като 28-годишната Лин бе много по-класната боксьорка на ринга. Освен това тя успя да разбие и носа на съперничката си, което съвсем сломи съпротивата на Шеремета.

С победата си представителката на Тайван добавя златен олимпийски медал към двете си световни титли и към двете си титли на Азия.

По пътя си към титлата Лин преодоля на четвъртфиналите българката Светлана Каменова.

Около името на тайванката в последните две седмици се изписа и изговори изключително много, след като тя и алжирката Имане Хелиф, която стана шампионка в категория до 66 килограма, бяха допуснати до участие от Международния олимпийски комитет, въпреки че през миналата година Международната боксова асоциация ги дисквалифицира заради притежание на мъжки хромозоми.