site.btaКитайката У Ю завоюва олимпийското злато по бокс при жените в най-леката категория

У Ю е олимпийска шампионка в категория до 50 килограма при жените / снимка: АП/John Locher

Китайката У Ю спечели олимпийската титла по бокс за жени в категория до 50 килограма.

Във финала в най-леката серия от програмата при дамите У спечели с 4:1 (29:27, 29:27, 27:29, 29:27, 29:27) съдийски гласа срещу туркинята Бусе Наз Чакъроглу.

Световната шампионка от Ню Делхи 2023 определено бе по-добрата боксьорка на ринга и закономерно спечели мача, макар и в последния рунд да получи наказание от една точка заради непозволен удар.

За Чакъроглу пък остава разочарованието от втори пореден загубен олимпийски финал. Преди три години в Токио туркинята отстъпи в спора за златния медал на българката Стойка Кръстева.

Бронзовите медали в категорията са за Назъм Къзайбай от Казахстан и Айра Вийегас от Филипините.