site.btaТимът на Нидерландия спечели пета олимпийска титла в хокея на трева за жени сред успех над Китай с дузпи

Снимка: AP Photo/Aijaz Rahi

Женският отбор на Нидерландия по хокей на трева защити олимпийската си титла, като се наложи на финала над Китай с 3:1 след изпълнение на сдузпи и 1:1 в редовното време. Това беше шести пореден финал на Олимпиада за "лалетата", като в този период те печелят за четвърти път златните медали, а титлите им са общо пет.

Отборът на Китай поведе още в шестата минута на първата четвърт, като попадението вкара И Чен. За първата нямаше други добри положения.

В 26-ата минута на втората четвърт удар на Фредерик Матла от наказателен корнер срещна гредата. А след това шут на Иби Янсен от нидерландките бе спасен от вратаря на азиатките Цзяо Е.

В третата част пропуск за Нидерландия направиха Ноа Луна Марайн Феен, а за Китай - Мейжун Цзоу.

Олимпийският шампион Нидерландия успя все пак да изравни в 51-вата минута с удар от наказателен корнер на Иби Янсен. До края на мача "лалетата" бяха по-активни, на не успяха да измъкнат успеха в редовното време.

При дузпите точни за Нидерландия бяха Пиен Сандерс, Мария Фершур и Марайн Феен, а за Китай отбеляза единствено Цзяци Чжун.

В мача за третото място тимът на Аржентина победи Белгия след изпълнение на дузпи с 3:1, след като редовното време завърши 2:2. Агустина Горселани и Агустина Албертарио бяха точни за южноамериканките, Ема Пювре и Жюстин Расир вкараха за Белгия.

При дузпите София Кайро вкара решителната дузпа, а вратарят на тима Кристина Косентино спаси два удара.

Това бе пореден медал за аржентинския тим, който в Токио загуби финала от Нидерландия.