site.btaМароко спечели третото място във футболния турнир на Олимпиадата

Мароко спечели третото място във футболния турнир на Олимпиадата
AP Photo/Jeremias Gonzalez

Мароко спечели бронзовите медали на олимпийския турнир по футбол при мъжете. В мача за третото място мароканците се наложиха с 6:0 срещу Египет.

В Нант Софиан Рафхими се разписа в 26-ата и 64-ата минута на двубоя, като стана първият футболист, разписал се в шест поредни срещи. Нападателят на Ал Раин от Обединените Арабски Емирства има осем реализирани попадения в турнира във Франция.

В самото начало на двубоя крилото Зизо се контузи и напусна принудително терена.

Останалите голове за мароканците бяха дело на Абде Езалзоли в 23-ата минута, Бибаб Ел Ханус, Акрам Накач и Ашраф Хакими, който носи екипа на Пари Сен Жермен, също бяха точни във вратата на "фараоните" след почивката.

Третото място на Олимпиадата е поредният голям успех за футбола в Мароко. На Мондиал 2022 "лъвовете от Атлас" заеха четвъртата позиция в крайното класиране след Аржентина, Франция и Хърватия.

Египет загуби за трети път в историята си мач за бронзовите медали на Олимпиада.

В петък е финалът на олимпийските игри между Испания и домакините от Франция.

Към 23:15 на 08.08.2024 Новините от днес