site.btaДжесика Пегула започна успешно защитата на титлата си в Торонто

Джесика Пегула започна успешно защитата на титлата си в Торонто
Джесика Пегула / снимка: АП/Chris Young

Американката Джесика Пегула започна успешно защитата на титлата си на турнира от сериите УТА 1000, който тази година се провежда в Торонто. Надпреварата която всяка година сменя локацията си между Монреал и Торонто.

В първия от програмата мач от втория кръг поставената под номер 3 в схемата Пегула се наложи със 7:5, 6:4 над бившата водачка в ранглистата Каролина Плишкова от Чехия. Мачът започна лошо за Пегула, която допусна изоставане от 0:2 гейма, но американката бързо се поправи и поведе с 4:2.

Последва нов пробив за Плишкова и изравняване при 4:4, но Пегула успя да измъкне първата част на срещата с третия си пробив в нея за 6:5.

Вторият сет също започна с размяна на пробиви, но след като Пегула спечели подаването на съперничката си за 2:1, до края на мача повече такива нямаше и американката заслужено продължи към следващия кръг. В него тя ще очаква победителката от мача между американката Ашли Крюгер и канадката Лейла Фернандес.

В най-любопитния двубой от първия кръг носителката на четири титли от Големия шлем Наоми Осака от Япония победи с 6:3, 6:1 номер 9 в схемата Онс Жабюр. Тунизийката не приличаше на себе си, допусна много грешки и изоставаше през целия мач, което доведе до бърза развръзка в полза на Осака.

Във втория кръг японката ще играе с белгийката Елизе Мертенс, която спечели с абсолютно същия резултат срещу Кейти Волинец от САЩ.

Към втория кръг продължава и испанката Паула Бадоса, която отстрани канадката Клара Таусон след 6:1, 6:4.

Следващата съперничка на Бадоса е номер 4 в схемата Йелена Остапенко от Латвия, която заради високия си ранкинг пропусна старта на турнира.

Към 11:19 на 08.08.2024 Новините от днес