site.btaМъж на 42 години бе осъден от Районен съд – Раднево с лишаване от свобода за шофиране с 2,37 промила алкохол и без книжка


Районен съд – Раднево е наложил на 42-годишния Ф.А. наказание от една година и два месеца лишаване от свобода при първоначален „общ“ режим на изтърпяване, съобщиха от пресцентъра на Районна прокуратура – Стара Загора.
Той е признат за виновен по обвинителен акт на Районна прокуратура – Стара Загора за това, че на 22 февруари в село Сърнево, община Раднево е управлявал моторно превозно средство – лек автомобил, с концентрация на алкохол в кръвта си 2,37 промила на хиляда, установено по надлежния ред с техническо средство. Освен това Ф.А. е неправоспособен водач, уточняват от пресцентъра.
Той е осъден да заплати в полза на държавата пазарната стойност на лекия автомобил, която е в размер на 2200 лева. Ф.А. е признал вината си. Делото е приключило със сключено споразумение за решаването му, което влиза в сила незабавно и осъденият изтърпява наказанието си, допълват от прокуратурата.
На 22 февруари Ф.А. е предприел управление на автомобил след употреба на алкохол, като криволичел по пътното платно. Колата била собственост на негов роднина. Той е бил спрян от ограните на реда и при проверка с техническо средство уредът е отчел 2,37 промила алкохол в кръвта му. Той отказал да даде кръв за изследване. Ф.А. е осъждан за кражба, съобщават още от пресцентъра.
В средата на февруари мъж в Старозагорско беше осъден на осем месеца затвор за шофиране с 3,32 промила алкохол в кръвта.
/МК/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина