site.btaШампионът Франция загуби срещу Германия на четвъртфиналите на олимпийския турнир по хандбал за мъже, легендарният Никола Карабатич прекрати кариерата си

Карабатич (с топката) се оттегля от спорта като трикратен олимпийски шампион / Снимка: AP Photo/Aaron Favila

Олимпийският шампион и домакин Франция отпадна на олимпийския турнир по хандбал за мъже, след като загуби с 34:35 (17:14, 12:15, 5:6) след продължение срещу Германия в мач от четвъртфиналите.

Това бе последен мач в славната кариера на легендарния френски хандбалист Никола Карабатич, който получи аплодисменти от привържениците и играчите на двата отбора. Той се оттегля с 16 титли на Франция, четири на Германия и две на Испания. Карабатич има три олимпийски титли и по четири от европейски и световни първенства.

Въпреки че водеше с 29:27 в края на редовното време, Франция получи два гола в последните 13 секунди и така бе форсирано продължение. Германците водеха в допълнителната 10-минутна част, но Франция изравни 34:34 само 15 секунди преди края. Ренарс Усинс обаче вкара при оставащи четири секунди по часовник и изпрати германците на полуфиналите.

Франция няма да бъде в последната четворка на хандбалния турнир на Олимпийски игри за първи път от 20 години насам. Германците пък ще се изправят срещу отбора на Испания, който днес също спечели след продължение - 29:28 (8:12, 17:13, 4:3) срещу Египет.

Останалите два мача от четвъртфиналите също ще бъдат проведени днес. Дания ще срещне Швеция, а Норвегия ще се изправи срещу Словения.

Към 19:17 на 07.08.2024 Новините от днес