site.btaИзабелла Шиникова продължава в третия кръг на турнир по тенис в Загреб

Изабелла Шиникова продължава в третия кръг на турнир по тенис в Загреб
снимка: БФ Тенис

Националката на България за "Били Джийн Кинг Къп" Изабелла Шиникова се класира за третия кръг на снигъл на турнира на клей Загреб (Хърватия) с награден фонд 40 хиляди долара.

Поставената под номер 7 Шиникова победи Жива Фалкнер (Словения)  с 6:2, 7:5 за 86 минути.

Българката спечели пет поредни гейма от 0:1 до 5:1 по пътя си към успеха в първия сет. Във втората част тя изостана с 0:2, но направи обрат за 5:3. Фалкнер успя да изравни резултата при 5:5, но Шиникова взе следващите два гейма, а с това и срещата.

За място на четвъртфиналите тя ще играе срещу победителката от мача между Сапфо Сакелариди (Гърция) и Михела Байерлова (Чехия).

Лия Каратанчева загуби във втория кръг на сингъл, след като отстъпи  пред поставената под 9 Петра Марчинко (Хърватия) с 5:7, 6:2, 3:6 за два часа на корта.

Българката имаше преднина от 4:2 в първия сет, но го загуби с 5:7. Във втората част тя поведе с 4:1 и спечели с 6:2. Каратанчева загуби три поредни гейма от 2:2 до 2:5 в третия сет и след 3:6 отпадна от надпреварата.

Изабелла Шиникова, Лия Каратанчева и Юлия Стаматова се класираха вчера за четвъртфиналите на двойки. Мачовете са насрочени по програма за утре.

Към 17:19 на 07.08.2024 Новините от днес