site.btaОтборът на Испания спечели олимпийската титла в смесената щафета на маратонското спортно ходене в Париж

Снимка: AP Photo/Vadim Ghirda

Отборът на Испания триумфира в новата дисциплина маратонско ходене на 42,195 км смесена щафета в Париж.

Испанците бяха в състав Алваро Мартин и Мария Перес, като последната пресече първа финалната линия с радостен вик за 2:50.31 часа. Мартин беше на първи и трета пост, а Перес осигури втори пост и пресече първа финалната линия. На първи пост Мартин премина 12 195 метра, а останалите три поста бяха по 10 км.

Сребърните медали спечели тимът на Еквадор в състав Бриан Даниел Пинтадо и Гленда Морехон, които изостанаха с 51 секунди от шампионите.

Тимът на Австралия, съставен от Ридиън Коули и Джемима Монтаг, спечели бронзовите медали с време 2:51.38 часа.

Челната петица се допълва от тимовете на Перу и Мексико, а в десетката влязоха още отборите на Италия, Бразилия, Япония, вторият тим на Испания и Германия.