site.btaГермания и Нидерландия ще играят на финалa на олимпийския турнир по хокей на трева при мъжете

снимка: АР, Aijaz Rahi

Германия и Нидерландия ще спорят за олимпийска титла по хокей на трева при мъжете, след като спечелиха полуфиналните си срещи.

Водачът в ранглистата Нидерландия постигна убедителна победа с 4:0 над Испания. Море от фенове на „лалетата“ подкрепяше бурно любимците си през цялата среща. Те ще играят в първия си олимпийски финал от Лондон 2012 година, като ще се опитат да сложат край на 24-годишна суша без златни медали.

Испания, която загуби с 3:5 от нидерландците в мач от група А, ще получи първи шанс да се бори за отличие от 2008 година насам в двубоя за бронзовите медали.

Защитникът на Нидерландия Джип Янсен откри резултата с дузпа в 12-ата минута. Капитанът Тиери Бринкман вкара втория гол в 20-ата минута. Тийс ван Дам и Дуко Телгенкамп оформиха крайното 4:0.

В другата полуфинална среща Германия се наложи с 3:2 над Индия. Така Бундестимът взе реванш за Игрите в Токио, където претърпя поражение от този съперник с 4:5 в спора за бронзовите медали.

Към 01:25 на 07.08.2024 Новините от днес