site.btaЛудогорец се добра до ценен успех срещу Карабах в квалификациите на Шампионската лига

Снимка: кореспондент на БТА в Разград Мехмед Азиз (ЛФ)

Първа мач от третия квалификационен кръг в Шампионската лига по футбол:

Карабах (Азербайджан) - Лудогорец (България)          1:2 (0:0)
голмайстори: 0:1 Диниш Алмейда 56, 1:1 Жуниньо 65, 1:2 Кайо Видал 87
червен картон: Кайо Видал (Лудогорец) 89
жълти картони: Жулио Ромао, Жуниньо (Карабах), Оливие Вердон, Кайо Видал, Дерой Дуарте (Лудогорец)
главен съдия: Урс Шнайдер (Швейцария)
стадион "Тофик Бахрамов", 31200 зрители
състави
Карабах: Фабиан Бунтич, Марко Вешович (75-Матеус да Силва), Бахлул Мустафазаде, Кевин Медина, Турал Байрамов (70-Елвин Джафаргулиев), Жулио Ромао, Марко Янкович, Леандро Андраде, Ясин Бензиа (75-Хамиду Кейта, Абдела Зубир, Жуниньо
Лудогорец: Хендрик Бонман, Франсиско Гомес, Диниш Алмейда, Оливие Вердон, Антон Недялков, Якуб Пьотровски (82-Ивайло Чочев), Дерой Дуарте, Педро Нареси, Бърнард Текпетей (61-Рик Джонатън), Квадво Дуа (90-Едвин Куртулус), Кайо Видал

Лудогорец постигна ценен успех с 2:1 като гост на Карабах в първи мач от третия квалификационен кръг в Шампионската лига.

Първата по-сериозна възможност пред домакините дойде в 7-ата минута, когато Абдела Зубир напредна и центрира остро по земя, след което Жуниньо опита да засече, но Оливие Вердон успя затрудни бразилския нападател.

Две минути след това Марко Вешович проби през средата и стреля от границата на наказателното поле в 9-ата минута, но топката премина над вратата на българския шампион.

Само минута по-късно Бърнард Текпетей опита шут от дистанция, с който не успя да затрудни вратаря на домакините Фабиан Бунтич.

След четвърт час игра бившият футболист на Черно море Леандро Андраде премина през Антон Недялков и отправи удар, но топката премина покрай целта.

В 17-ата минута Марко Янкович подаде за Бахлул Мустафазаде с дълго подаване зад гърба на Диниш Алмейда, след което бранителят на Карабах с глава порази целта. Попадението на домакините беше отменено заради засада на Мустафазаде.

Лудогорец се справи с домакинския натиск и успя да установи по-траен контрол над топката, но не стигна до сериозна опасност пред вратата на домакините.

До края на първата част зачестиха битката в средата на терена и здравите единоборства, а чистите голови положения пред двете врати липсваха.

В началните минути на второто полувреме отборът от Разград имаше превъзходство и пропуск направи Бърнард Текпетей.

В 54-ата минута Франсиско Гомес центрира за Кайо Видал, а той стреля в гредата след намеса на Бунтич, а Текпетей би неточно отблизо при добавката.

Две минути след това Гомес центрира на втора греда, където Диниш Алмейда беше оставен непокрит. Централният защитник на Лудогорец стреля силно с глава и прати топката в мрежата, като не остави никакви шансове за намеса на Фабиан Бунтич.

Звездата на Лудогорец Бърнард Текпетей получи контузия в 61-вата минута и се наложи да бъде изнесен от терена на носилка.

След бързо изпълнение на странично хвърляне в полза на Карабах четири минути след това Ясин Бензиа се извиси над всички и би с глава, а Бонман отрази. Последва добавка от страна на Жуниньо и той успя да възстанови равенството в двубоя.

В 84-ата минута Квадво Дуа беше изведен сам срещу Фабиан Бунтич, но стражът на Карабах спаси удара му. Три минути след това Лудогорец достигна до ценния успех. Гомес центрира и Кайо Видал с глава реализира решителния гол в двубоя.

В 89-ата минута Видал влезе грубо в краката на Кевин Медина и получи втори жълт и съответно червен картон, оставяйки Лудогорец в намален състав.

Разградчани устояха на финалния натиск на азербайджанците, печелейки важен аванс преди втория мач, който ще се проведе в Разград от 21:00 часа на 13 август.

Към 23:54 на 06.08.2024 Новините от днес