site.btaОБНОВЕНА Пламена Миткова не успя да се класира за финала на скок дължина на Игрите в Париж, завърши на 19-о място

Пламена Миткова. Снимка: БТА/архив

Пламена Миткова завърши на 19-о място в квалификациите и не успя да се класира за финала на скок дължина в турнира по лека атлетика на Игрите в Париж.

19-годишната българка, която дебютира на Олимпиада, завърши с 6.45 метра в квалификациите, които постигна от първия си опит. Тя направи още два успешни скока, но с по-малка дължина от 6.42 и 6.33 метра, което не беше достатъчно за продължаване напред.

Световната шампионка до 20 години от Кали 2022 Миткова има личен рекорд от 6.97 метра, който постави на 30 юли във Велико Търново, но днес не успя да се доближи до този резултат.

Само четири състезателки преминаха квалификационната норма от 6.75 метра, като най-добра беше световната вицешампионка Тара Дейвис-Уудхол (САЩ) с 6.90 метра. Друга от фаворитките - защитаващата титлата си от Токио 2020, двукратна световна шампионка и настояща европейска шампионка Малайка Михамбо (Германия) също преодоля норматива с 6.86 метра. С последен 12-и резултат от квалификациите във финала влезе представителката на домакините Илари Кпача с 6.59 метра.

Надпреварата за разпределението на медалите е на 8 август от 21:00 часа.