site.btaВратарят Димитър Митов дебютира с победа за Абърдийн в шампионата на Шотландия

Вратарят Димитър Митов дебютира с победа за Абърдийн в шампионата на Шотландия
Снимка: Владимир Шоков/БТА

Вратарят Димитър Митов дебютира с победа с екипа на Абърдийн. В среща от първия кръг на първенството в Шотландия "доновете" победиха с 2:1 като гости Сейнт Джонстън.

Българският национал беше титуляр за гостите и остана на терена през целия двубой срещу бившия си отбор.

Ники Девлин даде аванс за Абърдийн в 22-ата минута, а Джейми МакГрат направи 2:0 за гостите след малко повече от един час игра.

Две минути преди края на редовното време Гавин Молой си отбеляза автогол и даде надежди за изравняване на "светците" в края на мача на "Макдърмид Парк". В десетте минути допълнително време Димитър Митов се отличи с две добри спасявания.

Към 02:10 на 06.08.2024 Новините от днес