site.btaБразилката Ребека Андраде триумфира на земя на турнира по спортна гимнастика в Париж, Симон Байлс допусна грешки и остана втора

снимка: AP Photo/Francisco Seco

Световната вицешампионка Ребека Андраде (Бразилия) спечели титлата на финала на земя при жените на турнира по спортна гимнастика на Олимпийските игри в Париж.

Тя представи силно композицията си и беше оценена с 14.166 точки. За Андраде това е четвърти медал от френската столица, първи златен и общо шести от Олимпиади в нейната кариера. Тя стана втора в многобоя и на прескок, както и трета в отборната надпревара.

Звездата на световната гимнастика Симон Байлс завоюва сребърния медал с 14.133 точки. Тя също игра много силно, но имаше две излизания от очертанията на паркета, което на практика я лиши от златото.

Байлс вече има 11 медала от олимпийски игри в кариерата си, от които седем златни. В Париж тя спечели титлите отборно, в многобоя и на прескок.

Бронзовото отличие стана притежание на друга американка - Джордан Чайлс с 13.766 точки.

Олимпийската шампионка на греда от Париж Аличе Д'Амато (Италия) остана шеста в този финал с 13.600 точки.