site.btaБотев (Пловдив) постигна минимален успех над Крумовград на собствената си база в "Коматево"

"Канарчетата" записаха втора победа от началото на новия сезон в Първа лига / Снимки: Кореспондент на БТА в Пловдив Боян Ботев

Първенство на България по футбол, среща от третия кръг на Първа лига между отборите на Крумовград и Ботев (Пловдив):

Крумовград – Ботев (Пловдив) 0:1 (0:0)
голмайстор: 0:1 Джеймс Ето'о 52
стадион: Футболен комплекс "Никола Щерев-Старика", гр. Пловдив
главен съдия: Васимир Ел-Хатиб, гр. София
жълти картони: Серкан Юсеин, Лазар Марин (Крумовград); Антоан Конте, Ехидже Укаки, Ханс Кристиан Бернат (Ботев Пловдив)
състав на Крумовград: Янко Георгиев, Вячеслав Велев, Божидар Кацаров, Матей Шимич, Лукас Сантана (25-Лазар Марин), Момчил Цветанов (58-Джунейт Али), Ерол Дост, Диего Рапосо (58-Рафаел Фуртадо), Серкан Юсеин, Патрик Луан, Наско Милев (58-Даниел Де Паули)
състав на Ботев (Пловдив): Ханс Кристиан Бернат, Николай Минков, Йонас Там, Антоан Конте, Константинос Балоянис, Джеймс Ето'о, Янис Карабельов, Самуел Акере (86-Ален Корошец), Кристиан Нвачукву (66-Ехидже Укаки), Ивелин Попов (77-Антонио Перера), Мартин Секулич (66-Алекса Мараш)

Отборът на Ботев (Пловдив) записа втора победа от началото на новия сезон в Първа лига, след като „канарчетата“ стигнаха до минимален успех с 1:0 при символичното си гостуване на Крумовград на собствената си база в пловдивския квартал „Коматево“. Единственото попадение в срещата на Футболен комплекс „Никола Щерев – Старика“ реализира Джеймс Ето‘о в 52-ата минута на мача.

Така играчите на Душан Керкез вече имат 7 точки след първите си три двубоя в шампионата и се изравниха със Спартак (Варна) на втората позиция във временното класиране. Крумовград пък регистрира второ поредно поражение и остава с 3 точки в актива си.

В деветата минута символичните гости от Ботев стигнаха първи до шанс да открият резултата. След късо изпълнение на корнер топката бе центрирана в наказателното поле, където Антоан Конте се извиси и стреля с глава от няколко метра, но Янко Георгиев показа отличен рефлекс и успя да парира, а след това Вячеслав Велев изчисти в корнер.

Домакините отговориха три минути по-късно. Лукас Сантана се бе включил в атака и пробва изстрел от границата на наказателното поле, попаднал право в ръцете на Ханс Кристиан Бернат.

В 22-ата минута Константинос Балоянис опита центриране от левия фланг, което рикошира в крак на бранител в синьо и топката се завъртя коварно към горния десен ъгъл на вратата на Крумовград. Янко Георгиев обаче внимаваше и изби в ъглов удар.

Точно след половин час Мартин Секулич бе изведен добре отляво зад защитата на Крумовград, но се забави със завършващия си изстрел и той бе блокиран. Три минути след това Самуел Акере шутира неточно от около 20 метра. Последва нов далечен удар на Джейм Ето‘о, прелетял малко над напречната греда.

В 41-ата минута играчите на Атанас Рибарски стигнаха до втори точен изстрел. Отправи го Диего Рапосо, но Ханс Кристиан Бернат отрази. Така почивката дойде при нулево равенство.

Втората част стартира с възможност пред вратата на Крумовград. Стражът на домакините обаче на мястото си при удар на Йонас Там, който засече центриране от корнер на Балоянис.

По-активната игра на „канарчетата“ все пак даде резултат в 52-ата минута, когато играчите на Душан Керкез поведоха в резултата. Джеймс Ето‘о се разписа с прецизен изстрел от около 25 метра, който не остави шансове на Янко Георгиев.

Две минути след това „жълто-черните“ можеха да реализират втори гол по сходен начин, но изстрел на Самуел Акере от границата на наказателното поле премина на сантиметри покрай гредата.

В 65-ата минута Мартин Секулич пропусна чудесна възможност да удвои преднината на своя тим. Хърватският нападател се възползва от грешно подаване на Вячеслав Велев назад към Янко Георгиев и се озова сам срещу стража на Крумовград. Секулич обаче се засуети и ударът му бе спасен.

Четири минути след това влезлият като резерва за Крумовград Рафаел Фуртадо засече с глава центриране от левия фланг, но топката премина над напречната греда. Минута след това Ханс Кристиан Бернат трябваше да показва своя рефлекс при прецизен фалцов изстрел на Вячеслав Велев от границата на наказателното поле.

В 82-ата минута новото попълнение на "жълто-черните" Алекса Мараш, който записа своя официален дебют за Ботев, получи шанс да стреля от близка дистанция, но ударът му бе блокиран и излезе в корнер.

До края на мача играчите на Атанас Рибарски опитаха да стигнат до изравняването. В 90-ата минута Патрик Луан се извиси в наказателното поле при подаване отляво и засече с глава, но неточно. Така "канарчетата" удържаха аванса си и се поздрави с успеха.

В следващия кръг Крумовград гостува на Левски, докато в четвъртък Ботев приема босненския Зрински Мостар в първа среща от третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите.