site.btaБразилия отстрани домакина Франция на олимпийския турнир по футбол за жени и ще срещне световния шампион Испания на полуфинал

Снимка: AP Photo/Jeremias Gonzalez

Бразилия победи Франция с 1:0 и се класира на полуфиналите на олимпийския турнир по футбол за жени в Париж, а останалите три мача от топ 8 завършиха след края на редовното време.

Бразилките, които все още чакат първата си олимпийска титла, стигнаха до единствения гол в 82-та минута, когато Габи Портильо се разписа след асистенция на Адриана. Французойките пък пропуснаха дузпа през първото полувреме чрез Шакина Каршауи.

Бразилия ще играе на полуфиналите срещу световните шампионки от Испания, които спечелиха с 3:2 след дузпи срещу Колумбия. Южноамериканките водеха с два гола, но Джени Ермосо намали в 79-ата минута, а Ирене Паредес изравни в седмата минута на добавеното време.

Така мачът бе решен с дузпи, при които колумбийките направиха два пропуска.

Четирикратните олимпийски шампионки от САЩ също се класираха на полуфинал, побеждавайки с 1:0 Япония с гол на Тринити Родман в добавеното време на първото продължение. Американките ще играят дамския тим на Германия, който детронира олимпийските шампионки от Канада след дузпи.