site.btaБез контузения Руи Хачимура Япония загуби от Бразилия и отпадна от баскетболния турнир при мъжете на Олимпийските игри в Париж

Бруно Кабокло (51) вкара 33 точки в коша на Япония / снимка: АП/Mark J. Terrill

Япония стана първият отбор, който отпада от турнира по баскетбол при мъжете на Олимпийските игри в Париж.

Двукратните шампионите на Азия отстъпиха с 84:102 (20:31, 24:24, 29:22, 11:25) пред Бразилия и завършиха на последното четвърто място в група "В" с три загуби от три мача.

Японците бяха поставени в трудна ситуация още преди старта на мача, след като стана ясно, че тяхната най-голяма звезда - крилото на Лос Анджелис Лейкърс Руи Хачимура, е с контузия и няма да има възможност да играе. Бразилците използваха това предимство и още в първата четвърт взеха двуцифрен аванс.

Постепенно японците се завърнаха в мача и на старта на последната четвърт разликата бе стопена само до точка. Те обаче не само не успяха да направят обрат, но и се оказаха в ситуация, в която бразилският тим да реализира серия от точки в коша им.

Въпреки победата тимът на Бразилия все още не си е гарантирал място на четвъртфиналите, като това ще стане ясно след изиграването на срещите и в останалите групи.

Изключително силен мач за бразилците направи Бруно Кабокло, който вкара 33 точки и овладя 13 борби. Витор Бените прибави 19, а с 13 остана Марселиньо Уертас.

За Япония Джош Хоукинсън бе най-резултатен с 26 точки, докато 21 записа Юки Кавамура.

Към 17:22 на 02.08.2024 Новините от днес