site.btaБронзовият медалист в мъжкия волейбол от Игрите в Токио Аржентина отпадна още в груповата фаза

Аржентина приключи рано участието си на олимпийския турнир по волейбол в Париж / снимка: АП/Dolores Ochoa

Бронзовият медалист във волейбола при мъжете от Олимпийските игри в Токио Аржентина отпадна още в груповата фаза на Игрите в Париж.

Южноамериканците претърпяха загуба с 0:3 (13:25, 21:25, 21:25) гейма от Германия и завършиха на последното четвърто място в група "С" с три загуби от три мача и само един спечелен гейм.

И в трите гейма германците успяваха да поведат още от самото началото и успяваха да изградят преднина, която аржентинците да не могат да заличат.

Успехът гарантира на Бундестима едно от първите две места в групата и класиране за четвъртфиналите, но точното им място ще стане ясно след изиграването на мача между Япония и САЩ.

За Германия най-резултатен беше Георг Грозер с 16 точки, докато с 13 остана Мориц Карлицек.

В редиците на Аржентина с най-много точки - 9, приключи Факундо Конте.

Германия ще научи името на съперника си в четвъртфиналите след приключване на мачовете в останалите групи в събота. Отборите ще бъдат подредени в общо класиране, като тимът с най-добри показатели ще срещне осмия в подреждането, вторият ще играе със седмия и т.н.

Към 16:18 на 02.08.2024 Новините от днес