site.btaЛоренцо Музети отстрани олимпийския шампион Александър Зверев, Карлос Алкарас се класира за полуфиналите

Лоренцо Музети, снимка: AP Photo/Andy Wong)

Италианецът Лоренцо Музети се наложи над защитаващия титлата си от Токио Александър Зверев (Германия) със 7:5, 7:5 на четвъртфиналите на олимпийския турнир по тенис. Мачът продължи два часа и 5 минути.

Музети започна много силно, като още в първия гейм направи пробив, който след това затвърди. Зверев успя да върне пробива в десетия гейм, като се възползва от третата си топка за взимане на сервиса на Музети. Италианецът обаче веднага проби отново сервиса на германеца, а след това затвори първата част при свое подаване.

Вторият сет вървеше без изненади до 5:5, когато Лоренцо Музети се възползва от първата си възможност за пробив и поведе. След това италианецът остави на нула по-опитният си съперник при своето подаване и затвори мача при 7:5.

Музети направи 22 печеливши удара срещу 14 за Зверев, който направи и повече непредизвикани грешки - 29 срещу 18.

На полуфинал Музети чака победителя от мача между Новак Джокович и Стефанос Циципас.

Един от основните фаворити в турнира - Карлос Алкарас от Испания, се наложи над американеца Томи Пол с 6:3, 7:6 (7).

Един пробив за 4:2 в първия сет бе достатъчен на испанеца да вземе преднина, която запази до края с безупречно сервиране.

Вторият сет бе много по-оспорван, като Пол поведе с 3:0, а след това и 5:2. Следващите три сета обаче бяха за Алкарас, който изравни. Двамата си размениха по един гейм на свой сервис и се стигна до тайбрек. В него испанецът поведе с 6:5 и имаше мачбол, но Томи Пол се защити. След това американецът имаше възможност да вземе сета при 7:6, но този път Алкарас не допусна това. Той се наложи с 9:7 и чака на полуфинал победителя между норвежеца Каспер Рууд и Феликс Оже-Алиасим от Канада.

Към 20:15 на 01.08.2024 Новините от днес