site.btaКарлос Алкарас продължава към четвъртфиналите на сингъл, Томи Пол отстрани Корентен Муте в олимпийския турнир по тенис

снимка: AP Photo/Andy Wong

Вторият в схемата испанец Карлос Алкарас се класира за четвъртфиналите на сингъл на олимпийския турнир по тенис при мъжете.

В третия кръг Алкарас се наложи над руснака Роман Сафиулин с 6:4, 6:2 за час и 30 минути игра.

Сафиулин допусна два ранни пробива в началото на първия сет, което бе решаващо за успеха на испанския тенисист с 6:4. Карлос Алкарас започна с пробив и втората част, поведе с 3:1, а по-късно направи нов пробив за 5:2 преди да приключи мача при първата си възможност.

Съперник на Алкарас в спора за достигане до полуфиналите ще бъде американецът Томи Пол .

Деветият поставен Пол надигра в третия кръг французина Корентен Муте 7:6(6), 6:3 за два часа и 18 минути, въпреки бурната подкрепа на местната публика към противника му. Американският тенисист дебютира на Олимпиада в Токио преди три години, но отпадна в първия кръг.

Световният номер 69 Муте, който се облагодетелства от отказването на германеца Ян-Ленард Щруф във вторник заради контузия, не успя да се противопостави на силния сервис и прецизната игра на Томи Пол на мрежата. С успеха си американецът сложи край на надеждите на домакините за медал на родна земя.

"Наистина вярвах в себе си до последната точка. Нищо не е приключило преди да дойде краят на мача. Бях близо до пробив в последния гейм, така че наистина вярвах, че е възможно", каза Корентен Муте, който се отказах от "Уимбълдън" през миналия месец заради контузия.

"Знаех, че при загуба днес, няма да имаме никакъв шанс за медал, така че това бе голяма мотивация за мен", добави Муте.

За четвъртфиналите се класира и 11-ият в схемата Лоренцо Музети от Италия. Музети отстрани седмият поставен Тейлър Фриц (САЩ) с 6:4, 7:5. Двубоят продължи час и 24 минути.

Италианският тенисист ще се противопостави в следващия етап на победителя от мача между германеца Александър Зверев и представителя на Австралия Алексей Попирин.

Към 19:16 на 31.07.2024 Новините от днес