site.btaОБНОВЕНА Мароко победи драматично Аржентина, фенове прекъснаха срещата, а изравнителен гол на южноамериканците в края на добавеното време беше отменен

снимка: АР, Silvia Izquierdo

Двукратният шампион Аржентина загуби с 1:2 от Мароко в първи мач от група Б на турнира на Олимпийските игри по футбол при мъжете.

Двубоят се разви особено драматично, като беше прекъснат в 16-ата минута на добавеното време на втората част при резултат 2:2. След изравнителния втори гол за южноамериканците фенове на Мароко нахлуха на терена и замерваха с различни предмети аржентинските футболисти. Съдията прибра двата отбора в съблекалнята, а два часа по-късно мачът беше доигран пред празни трибуни. По време на принудителната пауза второто попадение на аржентинците беше преразгледано и беше отменено заради засада. В крайна сметка Мароко победи с 2:1.

“Гаучосите” изоставаха с 0:2 в средата на второто полувреме, след като Софиан Рахими откри резултата в добавеното време на първата част, а след това бе точен от дузпа в 51-ата минута.

Резерва Джулиано Симеоне намали резултата в 68-ата минута. В последните секунди на допълнителното време Кристиан Медина отново прати топката в мрежата, което доведе до безредиците, но в последствие попадението не беше зачетено.

В мач от група С Испания се наложи с 2:1 над Узбекистан. "Ла Роха“ постигна нов успех само 10 дни след спечеленото Европейско първенство в Германия. Марк Пубил даде аванс на иберийците в 29-ата минута, а в 45-ата минута Елдор Шомуродов изравни от дузпа.

Серхио Гомес донесе успеха на Испания в 62-ата минута, след като 180 секунди преди това състезателят на Манчестър Сити пропусна дузпа.

Към 22:51 на 25.07.2024 Новините от днес