site.btaАсими Фадига вкара два гола за убедителната победа на Левски над Ботев (Враца)

Асими Фадига вкара два гола за убедителната победа на Левски над Ботев (Враца)
Снимка: Милена Стойкова/БТА (ЕВ)

Левски - Ботев (Враца) - 4:0 (1:0)
голмайстори: 1:0 Евертон Бала 41, 2:0 Асими Фадига 661 3:0 Джавад Ел Джемили 79, 4:0 Асими Фадига 90
София, стадион "Виваком Арена - Георги Аспарухов"
съдия: Кристиян Колев
асистенти: Станимир Илков, Станимир Трифонов
жълти картони: Майкон (Левски), Дилян Георгиев, Мартин Бачев, Даниил Кондраков (Ботев)
състави
Левски: Пламен Андреев, Келиан ван дер Каап (70 - Клемент Икенна), Кристиан Димитров, Вандерсон Цунами, Алдаир, Майкон (85 - Патрик-Габриел Галчев), Карлон Охене, Джавад Ел Джемили, Марин Петков, Евертон Бала, Александър Колев (85 - Преслав Бачев)
Ботев: Федерико Бариос, Стефан Цонков, Мартин Ачков, Меси Биатумусока, Мартин Бачев, Дилян Георгиев, Бубакар Траоре, Чавдар Ивайлов (71 - Мартин Смоленски), Даниил Кондраков (71 - Марио Мажуга), Даниел Генов (85 - Иван Василев), Браян Переа

Левски победи Ботев (Враца) с 4:0 в мач от втория кръг на Първа лига, като с втория си убедителен успех в първенството е на първо място с отлична голова разлика. Евертон Бала откри резултата за "сините" в края на първата част, резервата Асими Фадига вкара два хубави гола след почивката, разписа се и Джавад Ел Джемили. Това е трети гол за Ел Джемили в два мача, като той води при голмайсторите.

Преди срещата мажоритарният собственик на Левски Наско Сираков награди любимеца на феновете Уелтън, който бе на трибуните да подкрепя "сините". Марин Петков пък получи награда за най-добър млад футболист.

Станислав Генчев бе направил само една промяна в състава на Левски от първия мач, като на вратата на мястото на контузения Матей Маркович започна Пламен Андреев.

В десетата минута на мача Браян Переа вкара с глава топката във вратата на Левски, но страничният съдия Станимир Трифонов вдигна флага за засада, а при разглеждането със системата за видео асистенция на реферите, се потвърди, че Даниел Генов е бил в нередовно положение в основата на атаката.

Малко по-късно Дилян Георгиев от гостите получи жълт картон за грубо влизане в краката на бразилеца Майкон, който се наложи да получи лекарска помощ. Мартин Бачев от врачани също получи жълт картон за това, че задържа откъсващия се сам срещу вратата Алекс Колев.

В 27-ата минута Джавад Ел Джемили изведе Алекс Колев, който стреля без забавяне с левия крак, вратарят Федерико Бариос изби топката с крак и тя премина много близо до левия му стълб в корнер.

В 34-ата минута Цунами тръгна да лъже Даниел Генов пред наказателното поле на "сините", като последният му отне топката и стреля силно покрай десния стълб на вратата на Пламен Андреев.

Малко по-късно Кристиан Димитров опита силен, но неточен удар от чужбина. Цунами опита да се реваншира за грешката си в защита, но с глава след центриране от корнер стреля покрай левия стълб.

В 41-вата минута натискът на Левски най-после даде резултат. Евертон Бала проби отляво и навлезе към навътре към терена, като стреля силно и вкара топката зад гърба на вратаря Федерико Бариос. Крилото имаше късмет, защото се получи рикошет и топката заблуди вратаря.

През второто полувреме треньорът на "сините" Генчев направи двойна смяна, като пусна на терена Асими Фадига и Мустафа Сангаре на местата на Евертон Бала и Марин Петков.

Малко след час игра Мустафа Сангаре центрира отляво, а Колев стреля с глава под гредата, като Бариос изби с една ръка в корнер.

В 66-ата минута Ел Джемили проби отляво и центрира, двама защитници на Ботев не успяха да изчистят добре топката заради пресата на Сангаре и Асими Фадига от въздуха направи 2:0. Междувременно Пламен Андреев спаси два удара на Кондраков и Браян Переа.

В 79-ата минута Ел Джемили открадна топката от защитата на Ботев и с фалцов удар в долния ляв ъгъл на вратата на Бариос направи преднината на "сините" класическа - 3:0.

В последната минута на добавеното време Алдаир подаде на Асими Фадига, който се завъртя около тялото си, освобождавайки се от защитник и с удар с левия крак прати топката в левия ъгъл на вратата на гостите - 4:0.

В следващия кръг Левски гостува на Локомотив в Пловдив, докато Ботев ще приеме Берое у дома.

Към 01:25 на 27.07.2024 Новините от днес