site.btaПилотите на МакЛарън бяха най-бързи във втората тренировка на "Спа-Франкоршан"

Пилотите на МакЛарън бяха най-бързи във втората тренировка на "Спа-Франкоршан"
Ландо Норис / снимка: АП/Geert Vanden Wijngaert

Пилотите на МакЛарън Ландо Норис и Оскар Пиастри дадоха най-добри времена във втората свободна тренировка преди неделното Гран при на Белгия във Формула 1.

Победител в сесията на пистата "Спа-Франкоршан" стана британецът Норис, който с най-меките гуми направи обиколка за 1 минута и 42.260 секунди. Австралиецът Пиастри осната на 0.215 секунди изоставане.

Трети в тренировката се класира Макс Ферстапен с Ред Бул. Световният шампион бе по-бавен от Пиастри с нищожните две хилядни от секундата. Зад нидерландеца се наредиха двата болида на Ферари, управлявани от Шарл Льоклер от Монако и Карлос Сайнс-младши от Испания. Пасивът на Льоклер спрямо Норис бе 0.577 секунди, а този на Сайнс - 0.838 секунди.

Следващият в тренировката - британецът Джордж Ръсел с Мерцедес, вече бе на повече от секунда изоставане от времето на сънародника си Норис.

В събота предстоят третата тренировка и квалификацията за място, а в неделя е и състезанието на най-дългата писта в календара на Формула 1.

Към 22:00 на 26.07.2024 Новините от днес