site.btaКапитанът на Черно море Даниел Димов: "Представихме се прилично, не бива да има залитане преди втория мач"

капитанът на Черно море Даниел Димов.Снимка: кореспондент на БТА във Варна Данаил Войков (ПК)

Капитанът на Черно море (Варна) Даниел Димов определи агресията на израелския Апоел (Беер Шева), както и липсата на опит в доста от неговите съотборници като основни проблеми на тима в днешния европейски мач. Варненци завършиха 0:0 с "червените от Негев", а крайният изход и кой ще се класира в третия кръг на турнира Лигата на Конференциите ще се реши другата седмица в Разград.

"През второто полувреме се поотпуснахме, докато през първото играхме много напрегнато заради противника, заради незнанието какво ни очаква. Доста агресивно подходиха Апоел, това донякъде ни затрудняваше, но с течение на мача натрупахме увереност и през второто полувреме имахме нелоши положения", започна Даниел Димов.

"Но както се казва, това е просто първото полувреме, има още един мач. Надяваме се в реванша да имаме повече късмет. Нормално е да има напрежение, защото то ни държи живи. Но мисля, че противникът не е толкова опасен и не трябва да ни е страх. И ние не сме за подценяване, в защита стояхме прилично. Втория мач се надявам да се възползваме по-добре. Трябва да имаме предвид, че доста от момчетата изиграха първи мачове в Европа. Сега трябва да вземат повече самочувствие. Публиката ще ни помогне много втория мач. Не трябва да има залитане, нашата роля е това да бъдем умерени. Представихме се прилично. 0:0 е и добър, и лош резултат. Не сме победили, но има още един мач. Имаме и мач за първенство".

След това Димов беше попитан дали двубоят би бил различен, ако реваншът можеше да се изиграе на стадион "Тича".

"Естествено, че домакинският фактор има своята роля. Знаете каква емоция и адреналин има на “Тича”, но дори и да не е на “Тича”, Разград е по-близо до Варна и ще има повече наши фенове”, завърши опитният полузащитник.

Към 00:20 на 26.07.2024 Новините от днес