site.btaЦСКА 1948 взе преднина срещу Будучност в Лигата на конференциите

ЦСКА 1948 взе преднина срещу Будучност в Лигата на конференциите
Снимка: Никола Узунов/БТА

Първи мач от втория квалификационен кръг в турнира по футбол Лига на конференциите:

ЦСКА 1948 (България) - Будучност (Черна гора)       1:0 (1:0)
голмайстори: 1:0 Бирсент Карагарен 44
жълти картони: Неделко Пишчевич (ЦСКА 1948), Петър Гърбич, Андрия Булатович (Будучност)
главен съдия: Иракли Квирикашвили (Грузия)
Национален стадион "Васил Левски"
състави
ЦСКА 1948: Петър Маринов, Стив Фуртадо, Реян Даскалов, Теодор Иванов, Симеон Василев, Неделко Пишчевич, Парвиз Умарбаев (79-Октавио), Бирсент Карагарен (78-Касиано Бузон), Талис (65-Емил Ценов), Радослав Кирилов, Марио Илиевски (88-Евгени Сердюк)
Будучност: Милан Миятович, Драган Гривич, Аднан Ораховац, Владан Аджич, Огнен Гашевич, Андрия Булатович, Милош Брнович, Милан Вукотич (46-Владимир Перишич), Игор Иванович (87-Андрей Костич), Иван Булатович (78-Стефан Джуканович), Петър Гърбич (65-Иван Божович)

ЦСКА 1948 победи с 1:0 у дома Будучност в първи мач от втория квалификационен кръг в Лигата на конференциите, който се игра на Националния стадион "Васил Левски".

Пред погледа на президента на Българския футболен съюз Георги Иванов петата минута Талис шутира от дистанция, но вратарят Милан Миятович улови топката. Осем минути след това Радослав Кирилов получи от Марио Илиевски, но се засуети в наказателното поле и пропусна момента, в който можеше да отправи опасен удар към вратата на гостите от Подгорица.

В 20-ата минута Талис върна Парвиз Умарбаев, който от отлична позиция пропусна да накаже Миятович. След близо половин час игра шут на Неделко Пишчевич беше спасен от бившия страж на Левски Миятович.

В края на първата част "червените" достигнаха до важно попадение. Радослав Кирилов пусна към Симеон Василев и той центрира на главата на Бирсент Карагарен, който откри резултата, след като беше оставен непокрит.

Втората част започна с опит за натиск за гостите, които потърсиха изравнителния гол. Момчета на Валентин Илиев удържаха натиска на Будучност, а в 57-ата минута Умарбаев шутира от дистанция, но Милан Миятович отново спаси вратата си.

В 67-ата минута удар на Карагарен беше избит пред голлинията. Десет минути след това Радослав Кирилов беше изведен сам срещу Миятович, но стражът за пореден път спаси вратата си от второ попадение.

Това е първа победа в полза на "червените" в евротурнирите.

Реваншът между двата отбора ще се проведе през следващата седмица в Черна гора.

Към 00:21 на 26.07.2024 Новините от днес