site.btaКирил Деспдов с две асистенции за ПАОК, гръцкият шампион с трудна победа над Борац (Баня Лука)

Снимка: AP Photo/Giannis Papanikos

С три гола с глава на своите централни защитници гръцкият шампион ПАОК (Солун) се наложи с 3:2 над босненския Борац (Баня Лука) в първи мач от втория квалификационен кръг на Шампионската лига. Българският национал Кирил Десподов започна като титуляр в срещата и остана на терена до 68-ата минута, когато беше заменен от танзаниеца Али Самата. Българската звезда имаше сериозна заслуга за успеха на домакините, след като блесна с две асистенции. Той подаде за първия гол, както и за третия, слагайки топката на главата на Трост-Еконг, който се разписа.

ПАОК изигра доста нервен мач, явно понеже беше хърви официален за тях през това лято. И имаше късмета да поведе в първия си финал в мача, когато Кулиеракис прати топката в мрежата със силен удар с глава при центриране от корнер в 17-ата минута. Само четири минути по-късно Кулериакис предизвика дузпа след неправилна комуникация със Састре и Котарски и така гостите изравниха в 22-ата минута, като Ерера прати хърватина в другия ъгъл. Кулиеракис участва и при третия гол в мача, когато в 39-ата минута се възползва от нестабилното спасяване на Шишковски при шут на Оздоев и с глава отбеляза 2:1 с втория си гол с глава.

Но босненците не се предадоха и до полувремето отново върнаха равновесието. Вукович открадна топката от Тайсън, обърна се към Лукич, който подаде топката на Кулашин, преодолял вратаря отдясно за 2:2 в третата минута на добавеното време на първата част.

След почивката ПАОК вдигна темпото, но голови ситуации от игра не се получиха. 6 минути след началото на втoрото полувреме обаче централният бранител Уилям Трост-Еконг пак след подаване от ъглов удар донесе успеха на тима на Разван Луческу с 3:2.

Към 01:17 на 25.07.2024 Новините от днес