site.btaБългария завърши на трето място на Балканиадата по волейбол за жени до 20 години

снимка: БФВолейбол

България се класира на трето място на Балканиадата по волейбол за жени под 20 години. Воденият от треньора Борислав Крачанов състав записа три победи и две загуби на турнира в Албания. Последният мач на българките нямаше значение за крайното класиране на тима. България показа силна игра и победи Черна гора с убедителното 3:0 (25:16, 25:18, 25:19).

Още от началото на мача българският тим показа, че е много по-класен. Стартовете на геймовете бяха равностойни, но само до първите им минути. След това българските момичета натискаха много своя противник. Единствено моментно отпускане при голяма разлика позволяваше на черногорките да се приближат.

България завърши с победи над домакина Албания, Република Северна Македония и Черна гора с по 3:0. Българките загубиха само от победителя в турнира Турция и втория Сърбия със същия резултат.

Балканиадата беше най-важната част от подготовката на българския отбор за Европейското първенство, което ще се проведе в България и Република Ирландия.

Към 22:20 на 24.07.2024 Новините от днес