site.btaЗинга Барбоса Фирмино завърши на пето място във финала на троен скок на европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки

снимка: АП/Michael Buholzer

Младият български национал Зинга Барбоса Фирмино зае пето място при юношите във финала на европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки до 18 години в Банска Бистрица, Словакия.

Барбоса, който преди броени дни навърши 17 години, регистрира 15,08 метра. Той направи шест успешни опита, като четири от тях бяха от поне 14,83 метра. На бтлгарина не му стигнаха само три сантиметра, за да си осигури медал, тъй като бронзовото отличие бе спечелено с 15,11 метра.

Шампион в дисциплината стана французинът Иманюел Идина, който записа рекорд за сезона за тази възрастова група от 15,85 метра. Идина постигна този резултат при последния си опит, но и преди това вече си бе гарантирал златото с 15,57 метра.

Сребърен медалист стана италианецът Франческо Кроти с 15,49 метра, а на почетната стълбичка се качи и германецът Бенедикт Маурер, който записа 15,11 сантиметра.

Зинга Барбоса Фирмино бе последният български участник на европейското първенство в Банска Бистрица. от него националите се прибират с общо четири медала - едно злато, едно сребро и два бронза. Радина Величкова стана шампионка в бягането на 100 метра при девойки и бронзова медалистка на скок дължина. Димо Андреев спечели сребро в хвърлянето на чук, докато Християн Касабов завоюва бронз на 110 метра с препятствия при юношите.

Към 21:19 на 21.07.2024 Новините от днес